سوالات بازاریابی

فارسی

پلن بازاریابی و فروش چه نتیجه ای برای شرکت ما به همراه دارد؟

اگر با بازاریابی و فروش شرکت های صنعتی آشنایی داشته باشید می دانید که این پروسه بسیار گسترده و زمان بر است. فرض کنید شما محصول یا خدماتی دارید که مشتریان بالقوه ای برای آن وجود دارند که یا شما را به دلایل مختلف نمی شناسند یا رغبت کار با شما را ندارند، ما با استفاده از پلن طراحی شده مخصوص کار شما سیستمی را پیاده سازی می کنیم که مشتریان ، شما را شناخته و بستری را مهیا می کنیم تا مشتریانی که شما را می شناسند اما رغبت کار با شما را ندارند به جرگه مشتریان شما بپیوندند. درکل ما پلن بازاریابی و فروش طراحی شده برای شرکت شما را پیاده می کنیم تا مشتریان بیشتری از محصولات و خدمات شما بهره مند شده و مشتریان شما تبدیل به مشتریان دائمی گردند.

ما مناقصه های بسیاری داریم اما به دلایل مختلف موفق به برنده شدن مناقصات نمی شویم؟

این سوال بسیاری از مدیران است . در پاسخ باید گفت بسیاری از مشکلات در این زمینه به نگرش مدیران بازمی گردد زیرا که آنها دلایل غیر منطقی برای خود می آورند. برای مثال اگر مدیری تصور کند به دلیل نفوذ روابط مدیران شرکت رقیب در مناقصات ، آنها می توانند به سادگی این مناقصات را برنده شوند در حالیکه در عموم مناقصات این مساله قابل قبول نیست و شرکت هایی که با هوشمندی و درایت در مناقضات شرکت می کنند می توانند بسیاری از مناقصات را برنده شوند . پس به نظر ما باید طرز فکر و نگرشمان دراین نوع موضوعات را تغییر دهیم .

در مرحله اول قراراست چه کارهایی انجام دهید؟

در مرحله اول ما به بررسی ابعاد مختلف شرکت شما از نظر بازاریابی و فروش می پردازیم و سعی می کنیم تا مسائل و مشکلات موجود در زمینه بازاریابی و فروش شرکت شما را مشخص کنیم تا بتوانیم برای مساله شناسایی شده راهکار مناسبی در مرحله بعد ارائه دهیم.

هزینه های انجام فروش به صورت عملی توسط نیروهای دوتاک به چه صورت است؟

 

 هزینه های کار ما در حوزه اجرای بازاریابی و فروش صنعتی یا B2B توسط نیروهای دوتاک به صورت حقوق ثابت ماهیانه است. به دلیل اینکه باید حداقل یک نفر به صورت روزانه فعالیت بازاریابی و فروش محصولات یا خدمات شما را پیگیری کند و در کنار آن فرد نیز گروه دوتاک قرار دارد. برای اطلاع از میزان حقوق باید تماس گرفته شود و فعالیت شما بررسی گردد.

آیا شما فردی یا گروهی را به صورت عملی برای فروش و بازاریابی شرکت ما قرار می دهید؟

بله البته بسته به همکاری می باشد .همان طور که در فلسفه دوتاک است این کار را ما به شکل عملی می توانیم انجام دهیم و مانند قسمت بازرگانی و فروش شرکت ها و همراستا با این قسمت می توانیم این کار را انجام دهیم .

حوزه کاری شرکت دوتاک چه شهرهایی را شامل می شود؟

در کل کشور هر شرکت صنعتی که بخواهد از فعالیت های فروش و بازاریابی ما بهره ببرد امکانش وجود دارد.

آیا شما یک شرکت در حوزه بازاریابی و فروش هستید یا یک شرکت در حوزه تبلیغاتی ؟

اساس و بنیان این شرکت در حوزه فروش و بازاریابی صنعتی یا B2B است و بیشترین حجم فعالیت های ما در این حوزه است و بدلیل اینکه یکی از ابزارهای بازاریابی تبلیغات است در حوزه هایی مانند اجرا سایت ، طراحی کاتالوگ و طراحی خدمات نمایشگاه هم فعالیت هایی را انجام می دهیم .

شما در زمینه بازاریابی و فروش چه کاری انجام می دهید؟ ‏

کار ما در زمینه بازاریابی و فروش به چهار قسمت تقسیم می شود:

اولین فعالیت ما شامل بازاریابی و فروش محصولات و خدمات شرکت های صنعتی (B2B) توسط نیروهای فروش دوتاک است.

فعالیت دوم ما اجرای فرآیند STP ( بخشبندی بازار ، تعیین بازار هدف ، جایگاه یابی ) است که برای کلیه شرکت های صنعتی یا B2B امکان پذیراست.

فعالیت سوم ما ارائه خدمات مشاوره های فروش و بازاریابی در خصوص فروش محصولات و خدمات به شرکت های صنعتی یا B2B  است ( که طیف گسترده ای از مسائل را شامل می شود).

فعالیت چهارم ما مربوط به آموزش نیروهای فروش و بازاریابی شرکت های صنعتی یا B2B است.

آیا شما امکان فروش محصولات ما را به پروژه ها و شرکت های بزرگ دارید؟ ‏

بله این امکان وجود دارد. شرکت دوتاک در طول فعالیت 10 ساله خود تجریبات بسیار خوبی در بازاریابی و فروش به شرکت های بزرگ  و در پروژه ها مختلف را دارد به طوری که ما در پروژه های نفت ، گاز و پتروشیمی و فولاد ،سیمان و ... سابقه فروش انواع محصولات مانند عایق های حرارتی ، تجهیزات ابزار دقیق ، مخازن و ... را داشته ایم و با فرآیند خرید سازمانی در پروژه ها و شرکت های بزرگ  کاملا آشنا هستیم .

آیا شما بازاریاب و فروشنده برای محصولات و خدمات صنعتی دارید و انها می توانند کار فروش را برای شرکت های صنعتی انجام دهند؟

بله ما بازاریاب و فروشنده  داریم و به جرات می توانیم اینکار برای فروش کل محصولات و خدمات صنعتی داشته باشیم. و رزومه و سوابق ما بازگوی این موضوع است.

از طریق این لینک می توانید برخی از سوابق اجرایی گروه بازاریابی و فروش صنعتی دوتاک را مشاهده کنید.

هزینه های مشاوره بازاریابی و فروش به چه صورت است؟

بسته به نوع خدمات مشاوره اعم از مشاوره ایجاد تیم بازاریابی و فروش، مشاوره عضویت در وندورلیست ها، مشاوره فروش در بازارهای هدف جدید و ... (انواع خدمات مشاوره دوتاک را در این قسمت ببینید) که به مشتریان ارائه می شود هزینه ها متفاوت است اما به طور کلی پس از بررسی اولیه ، هزینه های مشاوره به صورت ساعتی و پروژه ای تعریف می گردد.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.