تصمیم گیری اشتباه در مورد مسائل مالی

داستان های جالب بازاریابی
فارسی

در برخی از شرکت های تصمیمات بدون فکر واحساسی ‏بسیاری از افراد مهم مانند مدیرعامل و هیئت مدیره باعث خواهد شد که شرکت ها دچار مشکلات زیادی در کار و فعالیت خود شوند زیرا تصمیم این افراد بسیار تعیین کننده است و باعث می شود با یک اشتباه مسیر شرکت به سمت شکست منحرف شود. این داستان نشان دهنده این عامل است،  در شرکتی که محصولات فولادی تولید می کرد در شرایطی غیر منطقی و بدون بررسی تامین کننده با خریدار وارد معامله شد. این خریدار سابقه بد حسابی و کلاه برداری را در گذشته داشت و قرار دادی بدون بررسی لازم با این خریدار بسته شد. این خریدار قطعات سفارشی را با پیش پرداخت کمی خریداری و پس از دریافت قطعات پول را به طور کامل پرداخت می کرد و در اوایل پرداخت ها را به طور منظم انجام داد و وقتی که اعتماد این شرکت نسبت به او جلب شد در پارت های آخر بد قولی کرد. در پارت های بعدی پول قطعات را پرداخت نکرده و موکول به سر آخر کرد و در سال 90 پولی برابر 350 میلیون تومان که کل سرمایه درگردش این شرکت بود  را پرداخت نکرد  و در حال حاضر این شرکت با مسائل مالی مختلفی روبه رو است. نزدیک به 6 سال است دو طرف دعوای حقوقی دارند.

 نتیجه  : شرکت ها در قرار داد باید دقت کنند و به سادگی به هر مشتری اطمینان نکنند. به طور مثال در این طور موارد می توانند تحویل پول را منوط به وایز کردن پول هر پارت کنند  و تا این پول واریز نشود این قطعات به خریدار تحویل داده نشود.

 جالب است بدانید مدیران این شرکت مدام اشتباه های تکراری را مرتکب می شوند و این شرکت درحال ورشکستی کامل قراردارد. توصیه ما به شرکت ها در بستن قرار دادهای توجه کردن به مسائل مالی از دید درست و منطقی و نه احساسی  و بررسی مشتریان و تعیین صلاحیت آنها از این نظر می باشد.

مدیران شرکت ها چه کارهایی می توانند انجام دهند که دچار این مشکل نشوند :

  1. فرآیند مالی در قرار داد بین شرکت و خریدار را از اول تا به انتها بررسی کنید. (چه مدت طول خواهد کشید تا شرکت من به اصل و سود پول برسد. )
  2. در قرارداد شرایط خریدار در پرداخت های مالی به دقت بررسی کنید. ( اگر مشکلی در پرداخت های خریدار پیش آید شرکت من چه تضمینی دارد تا ضرر نکند. )
  3. تعیین صلاحیت مشتری از نظر مالی ( آیا مشتری می تواند جنبه های مالی قرارداد را متعهد شود در غیر این صورت چه تضمینی برای ضرر نکردن شرکت من وجود دارد. )

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
7 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.